در آستانه اتمام فصل تابستان و شروع فصل زیبای پاییز به منظور ترویج فرهنگ ورزشی و حفظ محیط زیست تیم انجمن کوهوردان ایران اقدام به اعزام تیم کوهنوردی خود در شهرستان مراغه به سرپرستی شاهین اسکندری  جهت صعود به قله آرارات در کشور ترکیه نمود
تیم کوهنوردی انجمن کوهوردان ایران - نمایندگی مراغه روز 21 شهریور ماه پس از گذراندن مراحل اداری برای خروج از کشور عازم مرز ایران و ترکیه شدند.

در نهایت تیم کوهنوردی انجمن کوهنوردان ایران - نمایندگی مراغه در روز 24 شهریور و پس از سه شب كمپ زني و  کوهنوردی با سلامت موفق به فتح قله آرارات ترکیه شدند.

اعضای گروه انجمن کوهوردان ایران نمایندگی مراغه شامل آقايان شاهین اسکندری ، فرشاد اسکندری و،بهنام پاک نیا ، غلامرضاصافي و به همراي آقاي پورفرزين از كوهنوردان بين المللي ساكن شهرستان بناب بودند كه سرپرستی این تیم بر عهده شاهین اسکندری و مسئوليت فني بر عهده آقاي پورفرزين بود. گفتنی است قله آرارات با 5200متر، یکی از قله های مرتفع خاورمیانه  از کوه های آتشفشان غیر فعال می باشد.
لازم بذکر است که فرشاد اسکندری یکی از اعضای صعود کننده چندی پیش به همراه تیم هيات كوهنوردي استان به قله مرتفع کمونیسم از رشته کوههای پامير  نیز صعود کزده و افتخار دیگری برای شهرستان به ارمغان آورد.


آقایان شاهین اسکندری ، فرشاد اسکندری و بهنام پاک نیا

کوه آرارات

کوه آرارات ترکیه

+ نوشته شده توسط روابط عمومي دفتر مراغه در چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۸/۱۹ و ساعت 16:27 |

شاهین اسکندریشاهین اسکندری در گفتگوی اختصاصی با صوفی چای گفت: یکی از اعضای انجمن کوهنوردان ایران در مراغه جواز حضور در تیم هیمالیا نوردی استان را کسب کرد.

رییس انجمن کوهنوردان ایران درشهرستان مراغه درادامه افزود : فرشاد اسکندری طی چهار دوره مسابقه انتخابیه تیم استانی در کوههای مرتفع کشور انتخاب شده است و عازم رشته کوههای هیمالیا برای صعود به قله های بالای هفت هزار متری آن شده  است.

وی همچنین در ادامه از عدم حمایت مالی مسئولین ورزش شهر انتقاد کرده و خواستار تشکیل صندوق حمایت از ورزشکاران و افتخار آفرینان شهرستان شد.

لازم به ذکر است که اعضای تیم دوازده نفره استان عازم رشته کوههای هیمالیا شده اند و بزودی به آغوش وطن بازخواهند گشت.


+ نوشته شده توسط روابط عمومي دفتر مراغه در چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۸/۱۹ و ساعت 16:15 |

شاكريم درگاه ايزد منان را كه به ما افتخار خدمت به خلق خدا و  طبيعت زيبا و پاكش را هديه  نمود .

بدينوسيله با كمال مسرت و خوشحالي آغاز كار نمايندگي انجمن كوهنوردان ايران در شهر زيباي مراغه را به اطلاع عموم ورزشكاران و طبيعت دوستان منطقه مي رسانيم اميد است كه اين آغاز شروعي باشد براي رونق بخشي به فعاليتها و تلاشهاي ورزشي و حفاظت محيط زيستي در اين منطقه سرسبز و تاريخي ميهنمان .

از كليه عزيزاني كه تمايل به عضويت ،همكاري و فعاليت در اين زمينه ورزشي و حفاظت محيط  زيستي هستند دعوت مي نماييم تا در اين امر به ما بپيوندند.

لازم به ذكر است اين انجمن ، تشكلي غير انتفاعي ، غير دولتي و غير سياسي بوده و هيچ گونه وابستگي به هيچ نهاد و حزبي نداشته و اهداف ذيل را دنبال مي نمايد :

1) گسترش همكاري ورزشي و تحكيم دوستي ميان كوهنوردان

2) پژوهش در زمينه كوه و كوهنوردي

3) تلاش براي حفظ محيط هاي كوهستاني و فرهنگ بومي اين مناطق

4) پشتيباني از كوهنوردان و سازمانهاي كوهنوردي و تبيين حقوق آنها

5) كمك در امر جستجو و امداد كوهستاني

6) كمك در تعريف استانداردها و نظارت بر ايمني و كيفيت وسايل كوهنوردي

7) پشتيباني از حركت هاي نو و خلاق در زمينه كوهنوردي با توجه به معيارهاي جهاني اين ورزش


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط روابط عمومي دفتر مراغه در چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۸/۱۲ و ساعت 19:19 |